(Pozor, tento článek byl publikován před 4 lety)

V sobotu 25. 5. 2019 uspořádala Jiskra svoji první plánovanou akci. Sportovní sobotu zahájil sportovně laděný Dětský den, kdy si, ve spolupráci se Spolkem přátel Víru a Ledovou stěnou Vír, mohly děti vyzkoušet umělou stěnu v KD a zasoutěžit si v připravených soutěžích. Za to byly odměněny párkem v rohlíku s limonádou, drobnostmi a sladkostmi. Je škoda, že účast byla velmi slabá, vzhledem k úsilí pořadatelů.

Hlavní soutěží pak byl 15. roč. horského běhu „Bystřickem kolem Vírské přehrady“, kdy se na start postavilo 42 běžců (7 žen+35 mužů), z nichž byli i dva běžící za Vír, a to Jakub Hanák a Tomáš Koutský. Nezklamal Dan Orálek, který systémem start-cíl zvítězil v čase 1:48:35 hod. před Martinem Vintrlíkem (1:52:16) a Pavlem Czerným (1:54:47). V ženách byla nejlepší Jana Klinecká (2:13:46) před Zdeňkou Komárkovou (2:15:31) a Evou Zemánkovou (2:18:00). Tři běžci závod nedokončili.

V 15. roč. běhu pro příchozí „Přes přehradu“ vyběhlo na trať 23 běžců (12 žen+11 mužů) a z vítězství se radovali v ženách Renata Glierová v čase 20:01 min., v mužích pak Radek Pučálka (19:37). Šest běžců bylo z naší obce.

Pořadatelé by chtěli poděkovat všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na přípravách a průběhu celé akce a jejichž zásluhou mohli odměnit závodníky za jejich výkony.

Výsledky: Výsledky Běhu Bystřickem 2019