Ohlédnutí za Vírským Vanutím 2020

Mnohokrát děkujeme všem účinkujícím, dobrovolníkům i vám,kdo jste přišli podpořit kulturu ve Víru 😊 Počasí nám přálo – letošní Vírské Vanutí jsme si užili! (FB Vírské Vanutí)

Jaké bylo Vírské Vanutí 2019

13. ročník Vírského Vanutí je za námi. Ve videu si můžete zavzpomínat, jaké bylo. Děkujeme všem účinkujícím a prodejcům, všem, kteří se zapojili do příprav či organizace a nesmíme zapomenout i na vás, kteří jste na Vírské Vanutí zavítali. Těšíme se na vás i příští rok.

Festival Vírské Vanutí má již XII. ročník

Ve dnech 27. a 28. 7. 2018 se k nám do Víru opět sjedou hudební a divadelní soubory i jednotlivci, aby předvedli svoje umění v prostorách u Kulturního domu ( v případě nepříznivého počasí v něm).

Festival zahájí ve 14,00 hod. už tradičně svým vystoupením, hlavně pro děti, loutkoherec Jan Hrubec. Těšme se, čím nás letos překvapí.

Volně naváže svým vystoupením Ateliér Abakuk z Hanušovic. Marie a Jaroslav Pecháčkovi předvedou svoji řezbářskou show, při které pomocí motorových pil vyřežou z kusu dřeva sochu. O kvalitě jejich vystoupení se mohli přesvědčit i diváci televize, při jejich vystoupení v soutěži Česko Slovensko má talent 2012.

Motýlek Štístko (Lukáš Kunz) a Víla Poupěnka (Barbora Waschingerová) se na vás moc těší a budou vám hrát, zpívat svoje bájový písničky, vyprávět pohádky a tančit. Na  vystoupení se mohou těšit děti i dospělí. Mají pro vás připravený i workshop.

(Pokračování textu…)

10. ročník hudebně divadelního festivalu Vírské vanutí bude

Ve dnech 29.7. a 30.7.2016 se uskuteční jubilejní 10. ročník hudebně divadelního festivalu „Vírské vanutí“. Po desáté se k nám do Víru sjedou hudební a divadelní soubory a jednotlivci, aby předvedli své umění v prostorách u Kulturního domu (v případě nepříznivého počasí v něm).     

Festival bude zahájen v pátek ve 14,00 hod., kdy hlavně pro dětské diváky vystoupí oblíbený loutkoherec Jan Hrubec s pohádkou „O mudrci Bitpajovi“. Také ve 14,45 hod. potěšíme dětské publikum. Divadlo Paravánek uvede své Loutkohraní, kdy je důležitou součástí představení živá hudba a bezprostřední kontakt účinkujících Marcely Renátové a Kateřiny Rakovčíkové s dětmi.

Od 15,30 hod. vystoupí Komedianti na káře se svým žonglováním všeho druhu. Po nich od 16,15 hod. Divadlo beze jména při ZUŠ Bystřice nad Pern.,které nikdy nezklame,  uvede hudební pohádku „Princezna ze mlejna“.

V 17,30 hod. vystoupí horkokrevná kapela z Brna a okolí Kumbalu, která chce své posluchače nejen pobavit, ale i roztančit. Zpívá své texty česky a hraje ve složení : saxofón ovládá Honza Havránek, housle, rytmickou kytaru a africké djemba Jura Mičkal , Eulál za bicí soupravou a basu Ondra Novák. Jejich poslední deska má název „Když je zima na Balkáně“. Od 18,30 hod. zahraje  Ochotnické divadlo z Boskovic komedii Francise Vebera „Blbec k večeři“

Celý páteční program od 21,00 hod. zakončí K.R. Banda – banda koloušků kolem zpěvačky, hráčky na příčnou flétnu, Kateřiny Rakovčíkové, která se orientuje na českou tvorbu, inspirovanou blues.

(Pokračování textu…)

Hudebně divadelní festival Vírské vanutí se blíží

Ve dnech 31.7. a 1.8.2015 se uskuteční další ročník hudebně divadelního festivalu „Vírské vanutí“. Již 9. rok se k nám do Víru sjedou hudební a divadelní soubory a jednotlivci, aby předvedli své umění v prostorách v okolí Kulturního domu (v případě nepříznivého počasí v něm).     

Festival bude zahájen v pátek ve 14,30 hod., kdy hlavně pro dětské diváky vystoupí oblíbený loutkoherec Jan Hrubec s pohádkou „O kouzelném zvonu“. Následovat bude v 15,30 hod. „Vichr z hor“, divadelní ochotníci z Lomnice u Tišnova , kteří sehrají představení „Dva na kanapi“.  V 17,00 se představí ve hře se zpěvy „Princové jsou na draka“ soubor „Divadlo beze jména“ režisérky pí. Olivové, který měl velký úspěch při loňském vystoupení. Po nich pak v 18,00 hod. vystoupí ochotníci z Humpolce s představením „Muži v ofsajdu“.

mg-8936 Na závěr prvního dne festivalu uvidíme a uslyšíme mladou velmi úspěšnou skladatelku, textařku a zpěvačku Elis (Elišku Mrázovou) s doprovodnou kapelou. Tato, za pár dnů, jednadvacetiletá dívka byla na Zlatém slavíku vyhlášena Objevem roku 2014. Je známa nejen svým zpěvem, ale i hrou na hudební nástroje, zvláště pak na ukulele. 

Sobotní část začne ve 14,00 hod., kdy se představí členové souboru „Kvelb“ z Českých Budějovic, jejichž vystoupení je dosud trochu utajené. Pak se můžeme těšit v 15,00 hod. na vystoupení žen z obce Studnice – „Studnický šesttet“. Po nich v 15,30 hod. trocha hudby v podání mladých hudebníků ze ZUŠ Bystřice nad Pern. A od 16.00 hod. bluesman a písničkář Ladislav Zítka. V 17,30 hod. se můžete těšit na vírské ochotníky divadelního souboru „Vířina“, kteří uvedou pohádku pro děti i dospělé „S čerty nejsou žerty“.

test1 Celý festival zakončí opět dvě hudební vystoupení, opravdu mladých seskupení. V 19.30 hod. vystoupí AMa Ter, duo 17ti leté Martiny Hájkové a 18ti leté Terezy Syslové ze Žďáru nad Sáz., které se umístily na 3. místě v soutěži Vysočina hledá talent 2015. Dívky si svoje písničky skládají, píší k nim texty a také s nimi vystupují. Po nich se představí se svou hudební tvorbou skupina the MORIBUNDUS z Bystřice nad Pern. ve složení Pavel Jančík, Jiří Pavlačka, David Pečínka a Matouš Vrbík.  Uslyšíte jejich skladby, které vydali již na dvou albech. A úplný závěr – „Ohňová show“.

Po celou dobu festivalu bude pro děti k dispozici   z d a r m a  skákací hrad a skluzavka, mohou si vyzkoušet malování na trička a jiné. Pro všechny je připraveno občerstvení.

Pokud se chcete zúčastnit festivalu, tak permanentní vstupenka pro dospělé na oba dny je za 200,–Kč, za jednotlivý den 120,–Kč, na jednotlivá představení (kromě Elis) 60,–Kč a na Elis 80,–Kč. Co se týče dětí, je vstupné poloviční, děti do 1 metrů výšky mají vstup zdarma.

Na Vaši účast se těší pořadatelé, kteří Vám přejí krásné zážitky i počasí.

AMa Ter vystoupí v sobotu v 19,30 hod, tentokrát s doprovodem basy

Elis vystoupí na závěr pátečního večera od 20,39 hod.