(Pozor, tento článek byl publikován před 13 lety)

Na Vírských internetových stránkách již téměř tři a půl roku neproběhla významnější změna vzhledu, a toto období se pomalu chýlí ke konci (jak je zřejmé z přiloženého obrázku). Nejde ale o změnu „z nějakého rozmaru“, změna podoby souvisí s nasazením nové verze redakčního systému. Během zmíněných tří a půl let se také rozšířilo zastoupení větších monitorů a webové stránky tak konečně mohou opustit svazující šířku cca 770 pixelů a obsah nabízet ve třech sloupcích namísto současných dvou.

Další významnou změnou bude transformace postranního menu do rozbalovací horizontální navigace, jak je z obrázku zřejmé. Jen dodám, že obrázek je snímkem mé pracovní verze nového webu a například obsah tohoto menu není nijak modifikován oproti současnosti – což bude určitě nutné.

Barevné ladění je zřejmé – do zelena – a hlavička je naplněna podzimními snímky obce. Výměna obrázku v hlavičce pro každé roční období je tím nejmenším.

Jak jsem zmínil, samotná potřeba změny vzhledu byla vyvolána prací na novém redakčním systému, který celý web pohání a který mi umožní rozšiřovat funkčnost webu mnohem snáze než doposud. Současně se autorům v mnoha směrech zjednoduší vkládání nového obsahu, takže se snad můžeme těšit i na živější a ještě aktualizovanější web 🙂

V komentářích se můžete k nové podobě webu vyjádřit, ale především navrhnout, co by se oproti současnosti mohlo zlepšit, jak web rozšířit, co předělat … jakýkoli návrh ocením 🙂

novy-web-2010