Výstava fotografií Krásy a taje Vysočiny

vystava-krasy-a-taje-vysociny

Výstava fotografií Lucie Žaloudkové v Galerii Na bahnech, od 2. května do 16. května. Otevírací doba ve všední den od 13 do 17 hodin a o víkendu od 10 do 16 hodin. Vernisáž proběhne 2. května v 15 hodin.

Omluva návštěvníkům Galerie Na Bahnech

Nejsme autorkami mylné informace v tisku o konání výstavy obrazů V. Buriana v Galerii Na Bahnech. Kdo ji zveřejnil nevíme, ale přesto se našim návštěvníkům omlouváme.

M. Ondráčková a J. Šudomová

Výstava obrazů Jiřího Buršíka

Malováním se Ing. Jiří Buršík zabývá od dětských let, kdy navštěvoval známou Lidovou školu umění na Petrově, která mu dala pevné základy.

plakat-bursik V době, kdy se připravoval na talentové zkoušky na architekturu, prošel několika výtvarnými ateliéry. Začátkem devadesátých let pracoval ve Středomoří jako architekt. Zde ho ovlivnila barevnost a světlo. Velký vliv na jeho tvorbu měla cesta na východ, kde se setkal s budhismem a jeho výtvarným vyjadřováním. Stále však hledal svůj osobitý výraz, pouštěl se i do sochařství a postupně se dopracoval k syntéze těchto umění a objevil zcela jedinečný, třírozměrný styl, který vyzařuje originalitou a spojuje v sobě všechny vlivy. Přitom se nevyhýbá ani klasické malbě, ale je v jeho povaze hledat nové a nové vyjadřovací cesty.

V posledních letech je autor velice aktivní a pořádá desítky výstav. Je pro něj obtížné najít volné termíny a vyjít tak vstříc galeristům. Je členm Sdružení umělců Moravy a Slezka. Jeho práce se nacházejí v galeriích po celé republice, ale i v zahraničí. Díky americkému manažerovi a milovníku umění se jeho práce nachází v USA a v Mexiku.

Jeho zázemí tvoří umělecká rodina. Sestra žijící ve Vídni se úspěšně zabývá výrobou uměleckých šperků a švagrová je malířkou evropského významu.