Ještě nekončíme

vernisaz-vera-bakalova Letošní letní sezóna v galerii Na Bahnech byla ukončena výstavou obrazů Vysočiny a květinových zátiší malíře Josefa Dobiáše z Jimramova. Obzvláště zdařilá byla tentokrát i vernisáž, na které vystoupili brněnští umělci, mimo jiné členka opery Národního divadla v Brně paní Věra Bakalová. Z předcházejících výstav si naši stálí návštěvníci z Víru i turisté mohli prohlédnout výstavy Jiřího Peřiny, Petra Bernarda, Josefa Langera a Libuše Müllerové. Akce v galerii však začaly už v březnu velikonočními dílnami pro děti a malou výstavou obrázků a kreslených vtipů Jiřího Pilgra. S nemalým zájmem se setkala výstava akademické malířky Jaromíry Knoblochové uskutečněná v dubnu. vernisaz-jaromira-knoblochova Ještě však nekončíme. Na podzim Vás potěšíme dvěma výstavami. 5. – 19. října si budete moci prohlédnout fotografie pana M. Neči z Nedvědice. Přijďte se určitě podívat. Po jejich zhlédnutí budete odcházet s nemalým nadšením stejně jako my. Poslední výstavu v letošním roce otevřeme slavnostní vernisáží, na níž vystoupí žáci MŠ a ZŠ, 30. listopadu. Bude zde opět představena domácí tvorba . Zastoupení měly doposud převážně ženy, ale necháme se překvapit. Třeba se chlapi letos předvedou. Proto neotálejte, finišujte, čas je neúprosný. Výstavní místnosti jsou připraveny. Těšíme se na Vás.

OnŠuChaSa

Prodejní výstava Skleněný svět – fotografie

Galerie „Na Bahnech“ ve Víru pořádá prodejní výstavu Skleněný svět

Od 28. října do 11. listopadu 2007 vystavují

 • Zuzana Čechová – obrázky – „podmalba na
  skle“, Brno
 • Alice Dostálová – Galerie Skleněnka, Březina
  u Tišnova
 • Lipenská sklářská huť Tasta, Milná u Frymburku
 • Sklářská huť Beránek s.r.o., Škrdlovice
 • Terezie Uherková – skleněné vitráže, Bystré
  u Poličky
 • Jiřina Marešová – malba na kameny, Čebín

Na vernisáži 28. 10. v 15 hodin vás rádi přivítáme!

Otevřeno denně
Pondělí – pátek: 14–17 hodin
Sobota – neděle: 10–16 hodin

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Výstava obrazů Milana Zimmermanna

V pátek 3. srpna bude ukončena výstava obrazů Vlado Buriana. Tento týden máte poslední příležitost prohlédnout si jeho obrazy, protože už v sobotu 4. srpna v 16 hodin otevřeme další výstavu obrazů, tentokrát malíře Milana Zimmermanna, který žije v nedaleké Vítějevsi. Váženým hostem vernisáže bude pan Radovan Lukavský. Budeme rádi, když nás v Galerii Na Bahnech navštívíte. Výstava potrvá do 26. srpna.

zimmermann-vystava-01

(Pokračování textu…)

Vysočina na obrazech Vlado Buriana

Vlado Burian je všeobecně znám jako krajinář Vysočiny, i když počátky jeho tvorby sahají na Slovensko, kde v tatranské oblasti profesně působil od padesátých let minulého století. Vnímáme ho také jako krajana s rodovými kořeny v sousedním Věstíně. Dodnes v tomto regionu malířsky působí. Pracuje přímo uprostřed krásné přírody a jeho obrazy v teplých barevných tónech jsou vesměs vlídné a laskavé.

O tom se můžete přesvědčit na výstavě, která byla otevřena 5. 7. 2007 vernisáží v nově pojmenované „Galerii Na Bahnech“. Výstava potrvá do 3. 8. 2007, otevřeno je denně od 10 do 17 hodin.

p7050233

(Pokračování textu…)

Výstava obrazů Zdeňka Kopeckého

V Kulturním středisku ve Víru (bývalá MŠ u fotbalového hřiště) proběhne ve dnech 24. 8. – 8. 9. 2006 výstava obrazů Zdeňka Kopeckého, malíře, grafika a ilustrátora. Otevřeno bude denně.

Pondělí – pátek: 14–17 hodin.
Sobota – neděle: 10–17 hodin.

45

Velikonoční výstava obrazů

kulturním středisku ve Víru byla na Květnou neděli 9.4.2006 v 15 hodin otevřena velikonoční výstava, jejíž součástí je expozice grafik „Křížová cesta“ vírské rodačky, akademické malířky Anny Poustové, rozené Šťastné. Výstava potrvá do 30.4. 2006.

Doprovodnými aktivitami byly v době velikonočních prázdnin pracovní dílny pro děti a rodiče s dětmi. Vyzkoušeli si různé techniky zdobení velikonočních vajíček, pletení pomlázky, vystřihovali velikonoční ozdoby z papíru, vyráběli vitrážové dekorace apod.

Organizátorky výstavy mohou být spokojené, protože dosavadní návštěvníci nešetří chválou a protože doprovodné akce se líbily hlavně dětem.

Fotografie z výstavy i dílen si můžete prohlédnout v nové fotogalerii.

obraz-poustova

Výstava betlémů

Chcete ochutnat starostenský punč a přitom obdivovat krásu vánočních betlémů, ucítit vůni jehličí a vychutnat klidnou atmosféru adventního času?

Pokud ano, přijďte v neděli 4. 12. 2005 v 15.00 hodin do bývalé mateřské školy, kde bude slavnostně otevřena první výstava v novém společenském středisku obce. Chcete-li se stát aktivními účastníky této výstavy, můžete zapůjčit nejenom betlémy, ale i hodně staré vánoční pohlednice, adventní kalendáře, ručně vyrobené vánoční ozdoby apod. Výstava potrvá do 19. 12. 2005. Otevřeno bude kromě pondělí. V sobotu a v neděli od 10.00 do 16.00 hodin, ve všední dny od 15.00 do 17.00 hodin.