57. ročník Malého svrateckého maratonu

maraton Pokud si plánujete, co budete dělat o víkendech, poznačte si do kalendáře sobotu 21. srpna. V tuto sobotu se poběží již 57. ročník Malého svrateckého maratonu spolu s 32. ročníkem Běhu Vírem mládeže a 44. ročníkem Běhu Vírem dorostu.

Prezentace na závody od 8 hod., start prvního závodu je v 9,30 hod., kdy poběží ti nejmenší s rodiči. Start hlavního závodu ve 14, 30 hod., dorost pak odstartuje v 15,00 hod. Vyhlášení výsledků hlavního závodu předpokládáme cca 30 min. po doběhu posledního závodníka. Během celého dne bude pro všechny zájemce horolezecká stěna a také lukostřelba, pro děti pak od 10,00 hod. zdarma skákací hrad a trampolína. Od 11,00 hod. začne prodej lístků již tradiční tomboly.

Na vaši účast se těší pořadatelé AO Jiskra Vír, kteří pro vás připravili po celý den bohaté občerstvení. Kdo vydrží celý den, může se těšít na Maratonskou veselicí tentokrát s hudbou ABC Boskovice.

Pozvánka a další
informace ke stažení

Jak to ve škole bývalo dříve

Děti ze školy i školky si ke Dni matek připravily malé představení, které vám zahrajeme v pátek 7. 5. 2010 od 16. 30 hodin v kulturním domě ve Víru. Doufáme, že se přijdete podívat všichni, nejen maminky. Těšíme se na vás!

plakat-skolni-divadlo

Výstava fotografií Krásy a taje Vysočiny

vystava-krasy-a-taje-vysociny

Výstava fotografií Lucie Žaloudkové v Galerii Na bahnech, od 2. května do 16. května. Otevírací doba ve všední den od 13 do 17 hodin a o víkendu od 10 do 16 hodin. Vernisáž proběhne 2. května v 15 hodin.

Pozvánka na Vírské výlety

Na počest zakladatele a prvního průkopníka turistiky ve Víru Františka Šťastného se letos v sobotu 8. května 2010 opět uskuteční výlety po přírodních krásách v okolí Víru.

Prezentace účastníků bude v Galerii „Na Bahnech“ (bývalá Mateřská škola) ve Víru od 7 do 11hodin, ukončení do 17hodin. Výlety se konají za každého počasí. Každý, kdo se zúčastní, jde a jede na vlastní nebezpečí. Rodiče plně odpovídají za své děti. Startovné je pro děti 10Kč a pro dospělé 20Kč. Občerstvení zajištěno.

Vírské výlety
2010 – propozice

V Galerii „Na Bahnech“ je taktéž připravena výstava fotografií Lucie Žaloudkové.

Bláznivá komedie „Valčík tučňáků“

V letošním roce procestují oblíbení vírští ochotníci v jarních měsících okolní obce s divadelním představením Patricka Haudecoeura „Valčík tučňáků“. Jedná se o bláznivou komedii, v níž na prvním místě je zábava. Svět komedie je zaplněn svéráznými postavičkami, z nichž naprosto výjimečnou komediální postavou je Moriniho dcera Annabella, která je handicapována zážitkem z dětství- není schopna normálně komunikovat- vydává jen skrumáže zvuků, jimž rozumí pouze věrný majordomus Kajetán.

Premiéra představení se uskuteční v pátek 12. března 2010 v kulturním domě ve Víru, a to v 19.30 hodin. Předprodej vstupenek bude probíhat „postaru“, vstupenky bude možno zakoupit v předprodeji 14 dnů před premiérou v potravinách u paní Jitky Sehnalové a v pátek 12.3. přímo před představením v kulturním domě.

Více informací naleznete v tomto článku