Zakončení prázdnin

Obec Vír spolu s oddílem atletiky za finanční podpory Fondu Vysočiny uspořádá 22. srpna 2009 sportovní sobotu pro všechny zájemce o aktivní prožití víkendu.

Od 8,00 hod. začne prezentace pro 31. ročník Běhu Vírem mládeže, které se mohou účastnit všechny kategorie od těch nejmenších s rodiči, až po čtrnáctileté. První závod bude odstartován v 9,30 hod., zakončení pak proběhne v 11,45 hod., kdy budou vyhlášeny výsledky všech kategorií.

maraton-plakat

Hlavní závod se startem ve 14,30 hod. bude již 56. ročník Malého svrateckého maratonu, na který jsou již dnes přihlášeni závodníci naší domáci špičky v maratonu (Serbessa, Orálek, Wallenfels a další), a kteří se utkají na trati z Víru do Nedvědice a zpět.

Další běžecký program vyplní již 43. ročník Běhu Vírem, závod dorostu (dívky i chlapci) v běhu na 3 km a se startem v 15,00 hod.

Prvního závodníka v cíli hlavního závodu budeme očekávat asi v 16,15 hod., výsledky pak budou vyhlášeny cca 20 min. po doběhu posledního závodníka tj. asi v 18,45 hod.

Kromě běžeckých soutěží pro vás pořadatelé připravili lezení na svislé stěně, lukostřelbu, slack line a pro děti zdarma skákací hrad !! Od 10,30 hod. je pro vás připravena bohatá tombola s překvapením, po celý den pak tradiční občerstvení.

Během dne bude slavnostně otevřena nová skalní vyhlídka, která vznikla zásluhou členů ADREXu Vír, kterou budete moci v rámci sportovní soboty navštívit, a ze které bude odpálen slavnostní ohňostroj . Na závěr celého dne je připravena tradiční Maratonská veselice v KD pro všechny generace.

Pořadatelé zvou všechny občany na tuto společensko-sportovní akci. Přijďte podpořit závodníky a sami si zasportovat!!!

Pořadatelé zároveň žádají všechny, kteří mohou tuto akci podpořit, aby se přihlásili u pořadatelů. Předem děkujeme.

III. ročník Vírského vánku se blíží!!!

Pátek 7. 8. 2009

14.00 Kuba Folvarčný a jeho interaktivní pohádko-přednáška s prvky hororu pro děti „O nešťastném staviteli“

16.00 Naposled ve Víru zahrají vírští ochotníci divadelní představení „Taková ženská na krku“

18.00 Poprvé uvítáme ve Víru ochotníky z Křídel s divadelní hrou „Dohazovač krákora aneb Dědeček z Honolulu“

21.00 Páteční večer bude ukončen diskotékou světových hitů s promítáním v podání pražských DJ´Locco a Ellen

Sobota 8.8. 2009

10.00 Z předchozího ročníku známé divadélko Paravánek zahraje pro děti pohádku „O Popelce“

14.00 Manželé Tiší (duo Potichounku) předvedou především dětem různé hudební nástroje a umožní jim i si na ně zahrát.

16.00 Ochotníci z Městečka Trnávka představí vynikající komedii G. Feydeaua „Na správné adrese“

18.00 Folková skupina Pocity pokřtí ve Víru své CD a hudebně nás naladí pro následující vystoupení

21.00 Hudebním vrcholem festivalu je zcela jistě vystoupení skupiny Fleret s paní Jarmilou Šulákovou

Neděle 9.8. 2009

10.00 Pravidelnými hosty festivalu Vírský vánek je Novoměstské divadlo Zkládanka – pohádka „Toňu a král“

14.00 I další host je tradiční – pan Aleš Doležálek a jeho vystoupení na didgeridoo

16.00 Závěr festivalu zajistí vynikající Absolutní divadlo s vlastní hrou „Ve chřtánu draka“


Ceny všech představení kromě Fleretu jsou 60,– Kč. Fleret stojí 150,– Kč. Děti do deseti let platí polovic. Na ten Fleret by už děti měly spát :). Kdo si koupí permanentku, může ji použít na JAKÉKOLIV představení. Permanentka obsahuje čísla představení, která bude obsluha u vstupného přeškrtávat, takže není možné aby na jedno představení byla permanentka použita vícekrát.

Výstava obrazů Jiřího Buršíka

Malováním se Ing. Jiří Buršík zabývá od dětských let, kdy navštěvoval známou Lidovou školu umění na Petrově, která mu dala pevné základy.

plakat-bursik V době, kdy se připravoval na talentové zkoušky na architekturu, prošel několika výtvarnými ateliéry. Začátkem devadesátých let pracoval ve Středomoří jako architekt. Zde ho ovlivnila barevnost a světlo. Velký vliv na jeho tvorbu měla cesta na východ, kde se setkal s budhismem a jeho výtvarným vyjadřováním. Stále však hledal svůj osobitý výraz, pouštěl se i do sochařství a postupně se dopracoval k syntéze těchto umění a objevil zcela jedinečný, třírozměrný styl, který vyzařuje originalitou a spojuje v sobě všechny vlivy. Přitom se nevyhýbá ani klasické malbě, ale je v jeho povaze hledat nové a nové vyjadřovací cesty.

V posledních letech je autor velice aktivní a pořádá desítky výstav. Je pro něj obtížné najít volné termíny a vyjít tak vstříc galeristům. Je členm Sdružení umělců Moravy a Slezka. Jeho práce se nacházejí v galeriích po celé republice, ale i v zahraničí. Díky americkému manažerovi a milovníku umění se jeho práce nachází v USA a v Mexiku.

Jeho zázemí tvoří umělecká rodina. Sestra žijící ve Vídni se úspěšně zabývá výrobou uměleckých šperků a švagrová je malířkou evropského významu.

Pozvánka na setkání seniorů

Zveme Vás v sobotu 21. března 2009 ve 14,00 hodin do Kulturního domu ve Víru na SETKÁNÍ SENIORŮ. Posezení s hudbou a malým občerstvením bude zpestřeno vystoupením dětí základní školy.

Srdečně zvou zastupitelé obce.

V případě Vašeho zájmu, zajistíme i dovoz a odvoz.