V sobotu 28. května 2011 bude Vír plný sportu

plakat-horsky-behOd 9,30 hod. začne Dětský den, kdy jsou pro děti všech kategorií připraveny soutěže o sladké odměny a jako prémie pak „zdarma“ skákací hrad od 10,00 hod. Pro všechny pak bude v provozu také lezecká stěna, lukostřelba a chůze po laně.

Hlavním programem je 7. ročník horského běhu „Bystřickem kolem Vírské přehrady“ se startem ve 14,30 hod., na který jsou již přihlášeni loňští vítězové. V ženách Anna Krátká a v mužích Mulugeta Serbessa, třetí z letošního mistrovského maratonu.

Ti, kteří si netroufají na hlavní závod, mohou běžet 7. ročník „Přes přehradu“, závod na 4 km pro příchozí bez rozdílu věku, na který vyběhnou ve 14,45 hod.

Pro ty, kteří rádi vyzkouší svoje štěstí je připravena tradiční tombola s prodejem lístků od 10,30 hod.

V rámci celé akce bude slavnostně otevřeno bowlingové centrum „VAGON“ se dvěma  novými dráhami!

Po celý den je připraveno bohaté občerstvení. Na vaši návštěvu se těší pořadatelé z AO Jiskra Vír.

Stáhněte si  pozvánku a propozice.

Pozvánky na běžecké akce v roce 2011

Také v roce 2011 připravujeme běžecký pohár „Běháme Vysočinou“, sestávající ze dvou závodů. 7. ročník horského běhu Bystřickem kolem Vírské přehrady se uskuteční v sobotu 28. května a 58. ročník Malého svrateckého maratonu tentokrát až poslední srpnovou sobotu tj. 27. srpna 2011. Podrobnosti o jednotlivých akcích se dozvíte z přiložených pozvánek. Jinak vás budeme informovat v „Novinkách“ a na webových stránkách naší obce.
Pozvánky:

Ve Víru vítězně Serbessa Mulugeta

serbessa-mulugeta Za, pro běžce vcelku příznivého počasí, nastoupilo na start 6. ročníku horského běhu Bystřickem kolem Vírské přehrady 45 závodníku z České republiky a Slovenska. Ze startovní listiny bylo znát, že hlavním favoritem na vítězství je Serbessa Mulugeta, letos 2. na MČR v maratonu. Od startu šel na čelo závodu a svůj náskok před ostatními neustále navyšoval. Na 5. km (18:55 min.) měl náskok před skupinou závodníků ve složení Rajnošek M., Němeček, Kadlec, Chlubna a Glier 55 sekund. Na 10. km (36:14 min.) to bylo již 1:44 min., když se skupina za ním rozpadla a seřadila se tak, jak nakonec proběhla i cílem. Na 20. km (1:12:46 hod.) měl již na druhého Rajnoška M., který se věnuje orientačnímu běhu, náskok 3:10 min, který ještě do cíle zvýšil na 5:29 min. a vyhrál v čase 1:40:37 hod.. Mezi 7 ženami, které se závodu zúčastnily, byla nejrychlejší Anna Krátká z TJ Svitavy (2:04:55 hod.) před skoro domácí závodnicí Zdeňkou Komárkovou z Bolešína a Janou Vichovou z Bzenecka.

Pořadatelé připravili kromě pohárů a finančních odměn pro vítězné závodníky pro všechny věcné ceny podle vlastního výběru, diplomy a výsledkové listiny. Dva závodníci, kteří byli vylosováni, si odnesli poukazy na víkendové ubytování ve Víru a Karasíně.

O tom, že se závodníkům ve Víru opět líbilo, svědčí poděkování, které zaslal účastník Jiří Selucký z Kyjova: „Krásný závod – hezká a zajímavá trať, dokonalá organizace + příjemní organizátoři. Děkuji. S pozdravem Jiří Selucký.“

Ve Víru také probíhal od rána Dětský den, kdy děti soutěžily v připravených soutěžích, vyzkoušely si lezení na svislé stěně i lukostřelbu. Pořadatelé pro ně připravili také zdarma skákací hrad a trampolínu.

Odpoledne proběhl závod pro příchozí „Přes přehradu“, kdy trať musela být změněna pro špatné podmínky v lesním úseku. Celkovou vítězkou se stala mladá 14 letá žákyně z Víru Simona Couralová, před Václavem Purčem z Brna a Sabinou Stloukalovou z Adamova.

Pořadatelé by chtěli poděkovat všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na celé sportovní sobotě, zejména Obci Vír, ACARE Brno, ROTTER Vír, OKNA Bystřice, ADREX Vír, NUTRIPRODUCT Prostějov,Veselý statek Valnerovo, K.Popelka, TS města Bystřice n.P., LSO Karasín, Obci Dalečín, KRAB R. Masařek, Petra Ševčíková Vír, Petr Marek Vír, Milan Šauer Vír, Fr. Šutera Olešnice, Dagmar Košíková Vír, Jitka Sehnalová Vír, FONOREX Bystřice n.P., Nábytek POHODA Lísek, Wera Werk Bystřice n.P. a již se připravují na sobotu 21. srpna 2010, kdy se uskuteční 57. ročník Malého svrateckého maratonu a doprovodné závody pro děti a mládež.

Dan Orálek v traťovém rekordu poráží Serbessu

Při 5. ročníku horského běhu „Bystřickem kolem Vírské přehrady“ čekalo na závodníky chladné a deštivé počasí. Od ranních hodin stále lilo a pořadatelé s obavami čekali, zda jejich přípravy nebudou zbytečné. Obávali se však zbytečně. Nakonec na start závodu nastoupilo 46 závodníků (v loňském roce, kdy byl závod zařazen do poháru behej.com, jich bylo 48). Jejich jména hovořila za všechno. Na startu se sešel letošní mistr republiky Mulugeta Serbessa, který se netajil s tím, že by chtěl vyhrát a vytvořit nový traťový rekord s Danem Orálkem, Jirkou Wallenfelsem i loňským vítězem Ivanem Čotovem. Dobře je doplňoval i Vlastimil Kacíř a Václav Ožana.

Fotografie zaslal pan Zdeněk Pěnčík

(Pokračování textu…)

Běh Bystřickem a Malý svratecký maraton 2008

V roce 2008 bude oddíl atletiky TJ Jiskra Vír pořádat opět dva běžecké závody, 31. května 4. ročník Běhu Bystřickem kolem Vírské přehrady a 23. srpna jubilejní 55. ročník Malého svrateckého maratonu včetně závodů pro příchozí, děti a mládež.

Pro úspěšné zajištění těchto akcí si dovolujeme oslovit naše spoluobčany, hlavně z řad podnikatelů, na spolupráci. Můžeme Vám nabídnout reklamu Vaši, případně Vašich firem v rámci těchto závodů (plakáty, propozice, prostor start a cíle, trička a pod.). Pokud byste měli o spolupráci zájem, kontaktujte nás na adrese předsedy oddílu, uvedené na pozvánce k jednotlivým závodům (Běh Bystřickem a MSM).

Podrobnosti k jednotlivým závodům se dozvíte v předstihu v Novinkách.