Výstava obrazů Milana Zimmermanna

V pátek 3. srpna bude ukončena výstava obrazů Vlado Buriana. Tento týden máte poslední příležitost prohlédnout si jeho obrazy, protože už v sobotu 4. srpna v 16 hodin otevřeme další výstavu obrazů, tentokrát malíře Milana Zimmermanna, který žije v nedaleké Vítějevsi. Váženým hostem vernisáže bude pan Radovan Lukavský. Budeme rádi, když nás v Galerii Na Bahnech navštívíte. Výstava potrvá do 26. srpna.

zimmermann-vystava-01

(Pokračování textu…)

29.ročník fotbalového turnaje žáků ve Víru – 30. června 2007

V sobotu 30.června 2007 uspořádal fotbalový oddíl TJ Jiskra Vír již 29.ročník turnaje v kopané. Přihlášených 6 žákovských družstev bylo rozděleno do dvou skupin, ze kterých pak vzešla utkání o celkové umístění. Stalo se téměř tradicí, že turnaji přeje počasí, a tak i letos se turnaj konal v příjemném dni, kdy chvílemi hrozil déšť, ale za chvíli už hřálo slunce. Turnaje se zúčastnila družstva mladých fotbalistů z Borů, Bystrého, Bystřice n.P., Štěpánova, Rovečného a domácího oddílu. Favoritem turnaje bylo opět družstvo Bystřice, které svoji roli potvrdilo a své soupeře jednoznačně přehrálo, aniž obdrželo jedinou branku. Druhé místo obsadilo mužstvo Sokola Bystré a třetí příčku obsadil tým z Borů, který přehrál domácí mužstvo. Pátá příčka nakonec patřila mužstvu Štěpánova, které si poradilo s týmem z Rovečného.

Při závěrečném vyhlašování výsledků obdržela všechna družstva i vyhodnocení jednotlivci poháry a diplomy. Nejlepšími jednotlivci se stali: nejlepší hráč: Jan Novotný z Bystrého, brankář : Martin Hanák za Štěpánova a střelec : David Čech z Bystřice ( 7 branek ).

(Pokračování textu…)

Vysočina na obrazech Vlado Buriana

Vlado Burian je všeobecně znám jako krajinář Vysočiny, i když počátky jeho tvorby sahají na Slovensko, kde v tatranské oblasti profesně působil od padesátých let minulého století. Vnímáme ho také jako krajana s rodovými kořeny v sousedním Věstíně. Dodnes v tomto regionu malířsky působí. Pracuje přímo uprostřed krásné přírody a jeho obrazy v teplých barevných tónech jsou vesměs vlídné a laskavé.

O tom se můžete přesvědčit na výstavě, která byla otevřena 5. 7. 2007 vernisáží v nově pojmenované „Galerii Na Bahnech“. Výstava potrvá do 3. 8. 2007, otevřeno je denně od 10 do 17 hodin.

p7050233

(Pokračování textu…)

I letos jsme soutěžili o titul Vesnice roku

Ani uvítací cedule na začátku obce, ani pekáčky paní Liangovské s nimiž jsme soutěžili o nejlepší bramborový pokrm ba ani Vírský mlýnek nepřesvědčily komisi aby nám udělila titul Vesnice Vysočiny:). Hodnocení pana Kabelky, starosty obce Jakubov a předsedy komise ale vyznělo pozitivně: „Jsou obce, kterým jsme doporučili, aby se teď dva roky nehlásili a něco udělali, ale vy dokončete mlýnek, zábradlí a plochu u hasičské zbrojnice, vylepšete knihovnu a příšti rok máte šanci…“ Takže blahopřejeme obci Studenec a za rok se opět pokusíme aby text na uvítací tabuli nebyl jen humornou nadsázkou.

3-cedule

Vítání občánků

15. června jsme ve Víru vítali občánky: Za poslední rok se ve Víru nebo v Chlumu- Korouhvici narodili: Matěj Čermák, David Havel, Lukáš Houdek, Kateřina Humpolíčková, Eliška Jančíková, Matěj Řehůřek Mezi školáčky se v nastávajícím školním roce zařadí: Karel Bodlák, Šárka Havlíčková, Tomáš Jelínek, Kateřina Kadlecová, Daniel Preisler, Aneta Vázlerová, Nikola Zemanová a Denisa Žáková. Školní lavice naopak opouštějí: Miroslav Borový, Diana Hapak, Vladimíra Pauerová, Lukáš Piskač, Barbora Řehůřková, Eliška Sysová a David Šenkýř. Všem jmenovaným přejeme mnoho štěstí v dalším životě.

pict0044

Sobota 9.6.2007 – den plný sportu

Oddíl atletiky TJ Jiskra zve všechny příznivce sportu, hlavně děti na sobotu 9.6.2007 ke kulturnímu domu do Víru na den plný sportu. V rámci tohoto dne proběhnou závody pro mládež v kategoriích 1. až 3., 4. a 5., 6. a 7. a 8. a 9. třída v netradičních sportech. Prezentace proběhne od 9,30 hod., vlastní soutěže budou zahájeny v 10,00 hod. Zároveň budou zahájeny soutěže pro předškoláky o sladké odměny.

Ve 14,30 hod. bude odstartován 3. ročník horského běhu Bystřickem kolem Vírské přehrady na 28 km s převýšením 524m (pozvánka) jako první závod poháru Běháme Vysočinou senátora ing. Josefa Novotného. V 15,00 hod. pak odstartuje 3. ročník závodu na 4 km s převýšením 130m Přes přehradu pro příchozí bez rozdílu věku.

Na Vaši účast se těší pořadatelé, kteří pro Vás po celý den připravili doprovodný program. tombolu i bohaté občerstvení. Pro děti je od 9,00 do 14,00 hod. připravena bezplatně skákací atrakce! Také pro sběratele Turistických známek pořadatelé připravili výroční známky : Vír – obec plná sportu 2006, 50. výročí zatopení obce Chudobín Vírskou přehradou a známku No.1321 Vír – Českomoravská vrchovina.

pict0092

Setkání harmonikářů aneb Ve víru harmonik

V sobotu dne 14. července 2007 ve 14,00 hod. se bude v Kulturním domě ve Víru konat I. setkání harmonikářů a heligonkářů. Tohoto setkání se kromě místních zúčastní i harmonikáři a heigonkáři z blízkých i vzdálenějších měst a obcí. Svými uměleckými výkony jistě vytvoří hezkou atmosféru a návštěvníci si společně s nimi zazpívají pěkné písničky. Po skončení koncertní části následuje volná zábava spojená s tancem. Občerstvení zajištěno.

Akci pořádají Cestovní agentura TRČKA a Obecní úřad ve Víru. Vstupné je šedesát korun. Předprodej a rezervace vstupenek bude od 18. června 2007 v prodejně Smíšeného zboží ve Víru – tel: 566 575 156.

harmonika

Pozvánka na Memoriál Zdeňka Vavříčka 2007 + Update

V sobotu 19. května 2007 se konají takřka již tradiční cykloturistické výlety pro přátele cyklistiky – Memoriál Zdeňka Vavříčka. Můžete si také prohlédnout fotografie minulého ročníku.

Nové: Oficiální pozvánka na Memoriál Zdeňka Vavříčka

Sraz je v 10 hodin u Vavříčkových (Vír čp. 22), odkud se pojede po následujících trasách:

 1. Vír – Dalečín – Veselí – Hluboké – Korouhvice – Vír,
  délka trasy je 24km a je vhodná i pro rodiny s dětmi.
 2. Vír – Nedvědice – Rožná – Dol. Rožínka – Bystřice n.
  Pern. – Dalečín – Veselí – Hluboké – Korouhvice – Vír,
  délka trasy je 60km.
 3. Vír – Nedvědice – Rožná – Dol. Rožínka – Rozsochy –
  Skalský Dvůr – Lísek – Míchov – Jimramov – Dalečín –
  Veselí – Hluboké – Korouhvice – Vír, délka trasy je 72km.

Pořadatelé doporučují na trasách malé občerstvení v hospůdce Pohádka v Hlubokém.

memorial-zdenka-vavricka

Ukončení divadelní sezóny vírských ochotníků

V pátek 4. května 2007 ukončili před domácím publikem divadelní sezónu vírští ochotníci. Od premiéry 2. března absolvoval soubor 22 představení ve 20 obcích a jejich výkon shlédlo více jak tři tisíce diváků. Zatímco v loňské sezóně připravila pro ochotníky nejedno překvapení dlouhá zima, letos bylo naopak teplé a slunečné počasí, což se někdy projevilo i na návštěvě. Není snadné se rozhodnout, jestli si užívat slunečné odpoledne na kole v přírodě nebo jít na divadelní představení. Přesto mohou být vírští ochotníci spokojeni jak s návštěvností svých vystoupení, tak s ohlasy diváků. Vždyť i na zcela nové „štaci“ v Ořechově (u Křižanova ) odcházela po představení stovka spokojených diváků. Soubor opět zaujal nejen výkony herců, ale také originálními kostýmy a nápaditou scénou podpořenou hudebními a zvukovými efekty. I když svoji sezónu ochotníci oficiálně ukončili, čeká na ně ještě mimořádné vystoupení 1. června v Olešnici n.M. v rámci folkové přehlídky „Olešnická kytka“, ale ani to není konec. Jedno vystoupení by měli mít při festivalu „Vírský vánek“ a v jednání jsou i vystoupení v září na Slovensku, v družebním Vranově n.T.