Výstava betlémů

Chcete ochutnat starostenský punč a přitom obdivovat krásu vánočních betlémů, ucítit vůni jehličí a vychutnat klidnou atmosféru adventního času?

Pokud ano, přijďte v neděli 4. 12. 2005 v 15.00 hodin do bývalé mateřské školy, kde bude slavnostně otevřena první výstava v novém společenském středisku obce. Chcete-li se stát aktivními účastníky této výstavy, můžete zapůjčit nejenom betlémy, ale i hodně staré vánoční pohlednice, adventní kalendáře, ručně vyrobené vánoční ozdoby apod. Výstava potrvá do 19. 12. 2005. Otevřeno bude kromě pondělí. V sobotu a v neděli od 10.00 do 16.00 hodin, ve všední dny od 15.00 do 17.00 hodin.

Poděkování vírským hasičům

Vírští hasiči absolvovali v říjnu výjezd k požáru do Bystřice, cvičný požár ve firmě Rotter a ještě stihli odpracovat mnoho brigádnických hodin při překládání krytiny na budově Kovárny. Za jejich obětavost a ochotu jim náleží dík.

pict0054

Dušičky – Památka zesnulých

Na zítřek připadá v kalendáři Památka zesnulých. Od víkendu se na našem hřbitově rozsvěcují svíčky jako vzpomínky na naše blízké. Původ svátku zasahuje opět do keltské minulosti, stejně jako jarní čarodějnice. Kupodivu nemá s Památkou zesnulých žádnou spojitost (patrně křesťanská změna), váže se totiž ke keltskému Novému roku, neboli Samainu.

hrbitov

Velké říjnové shrnutí

Říjen byl na události bohatý. Ale nepředbíhejme. Ještě je třeba zmínit se o zářiovém loučení s létem, které připravila škola pro děti. Součástí byla i soutěž o největší klobouk.

pict0112

Ve dnech 13. až 15. října vyjeli zástupci mikroregionu Bystřicko na zkušenou na Slovensko. Setkali se se starosty gemerského a spišského regionu a navázali s nimi kontakty

pict0172

(Pokračování textu…)

Vysočina MX CUP 2005

MOTOCROSS RACING TEAM VÍR na MORAVĚ pořádal v roce 2005 motokrosové závody pod názvem VYSOČINA MX CUP. Závody jsou rozděleny na osm kategorií, od dětí až po veterány a jedou se pod záštitou Českého Amaterského Motokrosu.

Celkové výsledky jednotlivých kategorií
následuje níže.

MX50

Pořadí Startovní číslo Jméno Bydliště

1

81

Suchánek Dominik

Dolní Loučky

2

8

Tupa Thomas

Čikov

3

33

Schneider Erik

Neslovice

4

23

Srnský Daniel

Nové Město

5

7

Králíček Tomáš jun.

Svitavy

(Pokračování textu…)

Začátek podzimu ve Víru

Před pár týdny převzal po létu nadvládu podzim a ačkoli to už není na válení u vody, stále ještě není nač si stěžovat. Babí léto je teplé a slunečné a mělo by vydržet až do konce října. A aby se tady na webu něco dělo, vzal jsem foťák a vyrazil ven.

Pohled na Vír z mostu přes Svratku vir-z-mostu

(Pokračování textu…)

Malé vylepšení vzhledu

webdesign Pokud to není znát nebo pokud se vám to nezdá, zkuste myší označit text v hlavičce stránky „Vírské internetové stránky“ (ten, za nímž je obrázek). Pokud se vám to povede, máte v prohlížeči uloženou stále starou verzi. Klikněte na tlačítko Aktualizovat (v prohlížeči) nebo stiskněte najednou CTRL a písmeno R.

Dříve byl totiž tento text tvořen textovým nadpisem, nyní je ale vepsán přímo do obrázku v hlavičce (mimochodem, je to pohled z hráze přehrady po hladině), nelze tedy myší označit. To já ale jen tak.

Co je tedy na vzhledu webu nového? Upravený obrázek v hlavičce. Po stranách sloupce s obsahem stránky jsem přidal jemné stínování. Trochu přestavěl Menu, přibylo okénko pro vyhledávání. Vyladění barev v patičce stránky…

Jde jen o drobnosti, žádné velké změny. A tento text píši jen proto, abych získal zpětnou vazbu, abych poprosil o názory návštěvníků. Máte-li tedy připomínky nebo se vám jen zdá, že by šlo něco vyřešit lépe, že tu chybí nějaké informace nebo ty současné jsou špatně strukturované… napište do komentářů tohoto textu nebo mi pošlete vzkaz (jako adresáta vyberte marek k. (admin)).

Září, září, škola září

Po dvou letech oprav (škola se může opravovat jen o prázdninách) se naše škola představila prvního září ve zbrusu novém kabátě. Za ty dva roky bylo ve škole proinvestováno více než osm a půl miliónu korun, přičemž více než 95 procent bylo kryto státní dotací, kterou nám pomohl získat poslanec parlamentu ČR pan Karel Černý. Po dlouhých úvahách, které všechny směřovaly k maximálním úsporám jsme se rozhodli, že v rámci potřebné rekonstrukce školy zrušíme dnešním normám nevyhovující kuchyň a do jejich prostor umístíme školku, která byla do té doby v samostatném objektu, jenž využívala jen z padesáti procent. Jako zhotovitel byla vybrána firma PKS INPOS a.s. V rámci rekonstrukce jsme vyměnili stará dřevěná okna a dveře za plastová, celý objekt jsme zateplili, vyměnili elektroinstalace, topení, okapy, zbourali jsme nepotřebné komíny…

pict0108