Noční hráz vírské přehrady

nocni-prehrada-2005

Noční stěna hráze focená s dlouhou závěrkou (15s). Renovace zábradlí se vztahovala i na nové lampy. Nyní je rozsvícená každá třetí, ovšem podivný skok v pravé části mi nejde z hlavy.

V druhá části textu je stejný záběr z ledna 2004.

(Pokračování textu…)

Zimní Vír

Vánoce se blíží a zatímco se náš web oblékl do vánočního, vyhledal jsem na disku fotografie vesnice z 28.listopadu, kdy nasněžilo a záhy poté vysvitlo slunce na modré obloze. Takových dní aby v roce/zimě pohledal, vyrazil jsem tedy ven a nafotil několik míst v okolí.

Sněhulák v Loučkách

Jeho prakticky přesná pozice na (letní) mapě. Autor se může přihlásit v komentářích 🙂

snehulak

(Pokračování textu…)

Výstava betlémů

Chcete ochutnat starostenský punč a přitom obdivovat krásu vánočních betlémů, ucítit vůni jehličí a vychutnat klidnou atmosféru adventního času?

Pokud ano, přijďte v neděli 4. 12. 2005 v 15.00 hodin do bývalé mateřské školy, kde bude slavnostně otevřena první výstava v novém společenském středisku obce. Chcete-li se stát aktivními účastníky této výstavy, můžete zapůjčit nejenom betlémy, ale i hodně staré vánoční pohlednice, adventní kalendáře, ručně vyrobené vánoční ozdoby apod. Výstava potrvá do 19. 12. 2005. Otevřeno bude kromě pondělí. V sobotu a v neděli od 10.00 do 16.00 hodin, ve všední dny od 15.00 do 17.00 hodin.

Poděkování vírským hasičům

Vírští hasiči absolvovali v říjnu výjezd k požáru do Bystřice, cvičný požár ve firmě Rotter a ještě stihli odpracovat mnoho brigádnických hodin při překládání krytiny na budově Kovárny. Za jejich obětavost a ochotu jim náleží dík.

pict0054

Dušičky – Památka zesnulých

Na zítřek připadá v kalendáři Památka zesnulých. Od víkendu se na našem hřbitově rozsvěcují svíčky jako vzpomínky na naše blízké. Původ svátku zasahuje opět do keltské minulosti, stejně jako jarní čarodějnice. Kupodivu nemá s Památkou zesnulých žádnou spojitost (patrně křesťanská změna), váže se totiž ke keltskému Novému roku, neboli Samainu.

hrbitov

Velké říjnové shrnutí

Říjen byl na události bohatý. Ale nepředbíhejme. Ještě je třeba zmínit se o zářiovém loučení s létem, které připravila škola pro děti. Součástí byla i soutěž o největší klobouk.

pict0112

Ve dnech 13. až 15. října vyjeli zástupci mikroregionu Bystřicko na zkušenou na Slovensko. Setkali se se starosty gemerského a spišského regionu a navázali s nimi kontakty

pict0172

(Pokračování textu…)

Vysočina MX CUP 2005

MOTOCROSS RACING TEAM VÍR na MORAVĚ pořádal v roce 2005 motokrosové závody pod názvem VYSOČINA MX CUP. Závody jsou rozděleny na osm kategorií, od dětí až po veterány a jedou se pod záštitou Českého Amaterského Motokrosu.

Celkové výsledky jednotlivých kategorií
následuje níže.

MX50

Pořadí Startovní číslo Jméno Bydliště

1

81

Suchánek Dominik

Dolní Loučky

2

8

Tupa Thomas

Čikov

3

33

Schneider Erik

Neslovice

4

23

Srnský Daniel

Nové Město

5

7

Králíček Tomáš jun.

Svitavy

(Pokračování textu…)

Začátek podzimu ve Víru

Před pár týdny převzal po létu nadvládu podzim a ačkoli to už není na válení u vody, stále ještě není nač si stěžovat. Babí léto je teplé a slunečné a mělo by vydržet až do konce října. A aby se tady na webu něco dělo, vzal jsem foťák a vyrazil ven.

Pohled na Vír z mostu přes Svratku vir-z-mostu

(Pokračování textu…)