Zimní vzhled stránek

Po rozpačitém prosinci a vetší části ledna konečně přišla ta pravá zima (ťuk ťuk ťuk) s teplotami pod nulou a spoustou sněhu. A abychom šli s dobou, převlékáme vírské stránky do zimního vzhledu.

Současně se také zapojujeme do soutěže Zlatý erb o nejlepší obecní stránky, můžete nás tedy podpořit (v hlasování veřejnosti) zasláním vašeho hlasu.

zimni-loucky

Práce na připravované knize o Víru v plném tempu

Celý autorský kolektiv pokračuje ve shromažďování materiálů. Povodí Moravy s.p. přislíbilo přispět na realizaci knihy finančně za podmínky, že v ní bude kapitola o Vírské přehradě a kniha tak připomene letošní padesáté výročí dokončení přehrady.

clip-image001

Ochotníci zahájili zkoušení

Nácvik divadelního představení pro sezónu 2007 zahájili vírští ochotníci už 11. 12. 2006, kdy se definitivně dohodli na výběru hry, což nebylo nijak lehké. Rozhodli se nakonec pro hru od Wericha a Voskovce – Nebe na zemi. Lehké nakonec nebylo ani obsazení jednotlivých rolí, neboť očekávaná dlouhá sezóna s více jak dvaceti představeními některé členy odradila, a tak se hledaly nové tváře. A některé se už objeví v nacvičované hře. Několik rolí bude také alternováno.

Premiéru naplánoval soubor na pátek 2. března 2007 před domácím publikem.

Vysočina MX CUP 2006

Motokrosový pohár Vysočina MX CUP vstoupil v roce 2006 pod tímto názvem do svého druhého ročníku, i když jeho historie je ve skutečnosti delší, neboť navazuje na závody, které se v předcházejících letech konaly pod jinými názvy. Na úplném začátku byla snaha několika nadšenců, kteří měli rádi motokros a doslova v polních podmínkách uspořádali první závody s účastí hrstky závodníků. Byl to ale velice důležitý okamžik v historii poháru.

Od té doby se mnohé změnilo. Pohár Vysočina MX CUP se stal v motokrosových kruzích známým pojmem, mnohonásobně vzrostl počet jeho účastníků a s tím také pochopitelně vzrostla organizační náročnost celé akce. Byly vyřešeny administrativní náležitosti, našli se partneři pro zastřešení poháru a rovněž byl vyřešen způsob registrace licencí jezdců. Vše postupně dostávalo svůj pevný řád.

vysocina-mx-cup-2006

(Pokračování textu…)

Oslava Nového roku ve Víru

Mnozí vírští občané se rozhodli, že Nový rok roku 2007 oslaví otužilstvím. Rok 2007 totiž je pro milovníky vody, otužování a Víru rokem velice významným. Před padesáti lety byla dána slavnostně do provozu Vírská přehrada. Před dvaceti lety byla bez dnes nezbytného zdůvodnění zakázána na Víru jakákoliv rekreace včetně rybaření,koupání a procházek v okolní nádherné přírodě. A letošní rok byl vyhlášen mezinárodním polárním rokem. Co jiného by mohlo vírské čtveráky napadnout, než že se půjdou na Nový rok vykoupat do přehrady. Těch, kteří se k tomu nakonec odhodlali bylo sedm a pro kvalitu vody v přehradě to zajisté neznamenalo žádnou újmu, ale pro kvalitu života lidí v okolí to byla jedna příjemná akce, která určitě stála za to.

jirka-a-jarda

(Pokračování textu…)

Vánoční jarmark 2007

Třešinkou na dortu ve výčtu vírských akcí byl Vánoční jarmark pořádaný školou. 15. prosince v podvečer se otevřely dveře vírské školy, ale ta se proměnila v promenádu plnou stánků s krásnými řemeslnými výrobky. Kdo ještě neměl dárky pro své nejbližší, mohl si zde opatřit vlněné ponožky, vánoční svíčky, keramiku, nebo proutěný košíček. Vyvrcholením jarmarku bylo vystoupení dětí pod vánočním stromem v parku.

pc150070

(Pokračování textu…)

Vysočina MX CUP 2006 – konec sezóny

První prosincovou sobotu se v kulturním domě ve Víru sešli příznivci motokrosového sportu z celé republiky, aby ukončili letošní sezónu. Slavnostní vyhlášení vítězů letošního čtvrtého ročníku Vysočina MX CUPu se zúčastnilo více než dvě stě jezdců a fanoušků. Celá akce byla velmi dobře připravena. Při ukázkách kickboxu v podání svěřenců i samotného trenéra Petra Gregora, mnohým tuhla krev v žilách. Poháry v sedmi kategoriích předával i starosta města Bystřice nad Pernštejnem pan Karel Pačíska. Na závěr akce byla diskotéka, při které hrál DJ David Hamerský.

mx2

Internet pro všechny…

wifi-hotspot V posledním měsíci získala obec Vír dotaci z fondu Vysočina na projekty související s rozvojem internetu v naší obci. První dotace je určena na vylepšení internetových stránek. Částka bude použita k nákupu web kamery, která bude funkční 24 hodin denně a její záběr bude neustále k dispozici na tomto webu.

(Pokračování textu…)